Witaj gościu!
Zarejestruj się lub zaloguj.

Enchantowanie przedmiotów w grze Lineage 2


Enchantowanie

Enchantowanie Przedmiotów

Niektóre bronie oraz zbroje mogą być wzmacniane poprzez używanie specjalnych zwojów zwanych:
- Scroll: Enchant Weapon
- Scroll: Enchant Armor
Dla każdego rodzaju (grade) broni oraz zbroii istnieją inne scrolle. Przedmioty no-grade nie mogą być enchantowane.

Enchantowanie

Prawie wszystkie bronie i zbroje mogą być bezpiecznie podnoszone do poziomu +3, natomiast enchantowanie powyżej wiąże się z ryzykiem rozbicia broni na kryształy. Jedynie zbroje jednoczęściowe mogą być wzmacniane bezpiecznie na +4.

Bronie, które zostały podniesione na +4 świecą na jasny srebrny kolor. Wraz z poziomem wzmocnienia poświata na broni przechodzi w głęboki niebieski kolor (najmocniejszą barwę niebieską zobaczyć można przy poziomie +15), a następnie w głęboki czarwony (czerwona barwa zaczyna się od poziomu +16). Każdy następny level wzmocnienia zwiększa możliwości bojowe broni (atak magiczny oraz fizyczny).

Kiedy enchantowanie się nie powiedzie, broń rozpadnie się na kryształy, których ilość zależy od rodzaju broni oraz poziomu wzmocnienia.

Blessed Scrolls of Enchant Weapon/Armor jest podobny do zwykłego Scrolla: Enchant Weapon/Armor. Zwoje różnią się tym, iż po niepowodzeniu Blessed Scroll nie rozbija broni lecz zeruje enchant na broni do poziomu +0.

Enchantowanie Zbroii

Dodatkowe efekty uzyskuje się kiedy zbroja oraz wszystkie jej elementy zostaną podniesione do poziomu +6 oraz wyższego. Dodatkowe elekty są różne dla każdego zestawu zbroii.

Enchantowanie Umiejętności (Skille)

Aby uzyskać możliwość wzmacniania skilli, postać musi ukończyć zadanie na III profesję. Nie każdy skill może być enchantowany. W zależności od rodzaju, każda umiejętność może być podnoszona na jednej z kilku (najczęściej 3) płaszczyzn. Przykładowo skill Ultimate Defence można wzmacniać poprzez zwiększenie długości jego trwania, zwiększenia p.defa przez niego dodawanego lub skrócenie czasu potrzebnego na odnowienie się skilla.

Do enchantowania umiejętności wymagany jest przedmiot o nazwie: The Secret Book of Giants, oraz wymagane są punkty SP.

Istnieje możliwość, iż enchantowanie skilla nie powiedzie się. Wówczas jego poziom jest zerowany do poziomu +0. Szansa na powodzenie wzmocnienia umiejętności maleje wraz z każdym następnym poziomem wzmocnienia.